Navíte si rady, jak vybrat správný travní porost? Níže naleznete základní rozdělení.

Parterový trávník – reprezentativní trávník s vysokými nároky na péči, tvořený z jemnolistých trav s nízkou zatížitelností. Vhodný například pro reprezentativní prostory atrií hotelů, nebo soukromých zahrad. Výška střihu do 30 m.

Parkový trávník – trávník se středními nároky na péči, tvořený směsí trav odolných suchu, vhodných ve veřejné zeleni, nebo méně náročným zákazníkům. Výška střihu 30 – 50 mm.

Sportovní trávník – herní travní porost s vysokými nároky na péči. Trávník s vysokou celoroční zatížitelností, vhodný na soukromá fotbalová, či více účelová hřiště. Výška střihu 3 – 30 mm.

Květnatá louka – extenzivně využívaný trávník se širokým spektrem použití vhodný k horským chatám, venkovským usedlostem a jiným biotopům. Má nízké nároky na péči. Snáší pouze minimální zátěž. Kromě trav obsahuje směs i původní divoká květena. Intenzita kosení je 2 – 4 seče ročně.

Terénní úpravy provádíme s důrazem na detail! Plochu je třeba před výsevem, popřípadě položením předpěstovaného trávníku, pečlivě zkypřit. Odpady, kameny o průměru větším než 2 cm a části rostlin, které se obtížně rozkládají je nutno odstranit. Jemné urovnání je třeba provést do požadované roviny, která se nemá na měřeném úseku dlouhém 4 m odchylovat v případě parkových, sportovních a parterových trávníků o více než 3 cm a u krajinných trávníků o více než 5 cm.

  • Klíšťata a komáři? Žádná hrozba!

    JR zahrady ve spolupráci s MALL.CZ připravily mini seriál. Podívejte se s námi. Klíšťata na vás nečíhají jen na louce nebo v lese… klíšťata se mohou vyskytovat i na vaší zahradě! Máme pro vás pár [...]

    Čtěte více
  • Péče o stromy a keře? Jistě!

    JR zahrady ve spolupráci s MALL.CZ připravily mini seriál. Podívejte se s námi. Máte na zahradě stromy, keře nebo ovocné dřeviny? Naše zahradní poradkyně vám ukáže, jak je prořezávat, aby byly zdravé a plodné po [...]

    Čtěte více